Filuś, Miluś i Kizia

Filuś, Miluś i Kizia - okładka

tytuł: Filuś, Miluś i Kizia
typ: audiobook
format: mp3
długość: 18min
lektor: Janusz Szewczyk
wydawnictwo: Unicyp Technologies
cena: 8,07zł
Znakomita bajka dla najmłodszych dzieci, które uwielbiają słuchać opowieści o niezwykłych przygodach, jakie mogą miewać ich ukochane zwierzątka – koty. Główni bohaterowie wierszowanego, pełnego rymów opowiadania wybitnej polskiej pisarki Marii Konopnickiej to m.in. łakomy jedynak Filuś – zwany także Filutkiem, psotnik Miluś i śliczna Kizia-Mizia. Ale w tej podzielonej na kilka części bajce dzieci poznają także grzecznego Mruczusia i wiele innych bardzo charakterystycznych kotów, którym w głowie uciechy i zabawa.
Bajka – bawi, ale jednocześnie uczy i moralizuje. Dzięki niej dzieci będą wiedziały, co jest dobre a co złe, dowiedzą się też, jakie mogą być konsekwencje rozmaitych figli.

Na uwagę zasługuje samo wydanie bajki. Jest unikatowe. Powstało w oparciu o wydanie sprzed I wojny światowej, a więc bez cenzury, jaką po 1945 roku nałożono także na twórczość Marii Konopnickiej. „Filus Miluś i Kizia” napisane zostało piękną melodyjną przedwojenną (ale doskonale zrozumiałą dla dzieci) polszczyzną i w takiej wersji je publikujemy.