Szkolne przygody Pimpusia Sadełko

Szkolne przygody Pimpusia Sadełko - okładka

tytuł: Szkolne przygody Pimpusia Sadełko
typ: audiobook
format: mp3
długość: 26min
lektor: Janusz Szewczyk
wydawnictwo: Unicyp Technologies
cena: 9,58zł
Twoje dziecko na pewno zna już kota Filomena i Bonifacego. Ale czy zna Pimpusia Sadełko? Psotliwego kociego jedynaka, którego życie składa się z rozmaitych figli i dostarcza mnóstwo radości kolejnym pokoleniom młodych Polaków? Jeśli nie – koniecznie ich ze sobą zapoznaj. Czas na najpiękniejsze polskie bajki wraca.

Kotek Pimpuś Sadełko to główny bohater tryskającego dowcipem poetyckiego opowiadania, które przed I wojną światową stworzyła wybitna pisarka literatury dziecięcej - Maria Konopnicka. Pimpuś, jak przystało na rozpieszczonego jedynaka i kota chodzącego zawsze własnymi drogami, miewa wiele psotliwych pomysłów i przygód. Czy jego harce skończą się, gdy trafi do prowadzonej przez panią Matusową szkoły „Pod Pierogiem”? Co takiego wydarzy się w życiu małego kotka, że nagle wyciągnie on wnioski z prawionych mu morałów i postanowi stać się najgrzeczniejszym kotem w okolicy? Tego dowiecie się z bajki, którą ciepłym melodyjnym językiem czyta lektor Janusz Szewczyk.

Bajka jest niezwykle melodyjna, napisana została piękną przedwojenną polszczyzną, pełną rymów. Doskonała do czytania i słuchania. Przygotowana została w oparciu o wydanie sprzed I wojny światowej, dzięki czemu prezentujemy ją w całości. Publikacje Konopnickiej po II wojnie światowej były cenzurowane.